חובה לחגור, גם מאחור!

מאת: ערן מוגילבקין (מוגי)*

 

 

 אם אי פעם תהיתם אם באמת יש צורך לחגור חגורות בטיחות מאחור, מחקרים יפניים ובריטיים הוכיחו לאחרונה שאכן חשיבותו שווה ואף עולה על חשיבות חגירת חגורות בטיחות מלפנים.

 ובכן, ברור שחגירת חגורות בטיחות בכל מקום ישיבה ברכב שומרת עליכם מ"תעופה" בלתי רצוייה בתוך הרכב ואף אל מחוצה לו. אבל, האם אי פעם חשבתם מה יכול לקרות לנוסעים במושבים הקידמיים אם "עפים" לעברם במהירות הפגיעה?!

 במחקר היפני שנערך בטוקיו בעזרת נתונים מ"המוסד לחקר תאונות דרכים ואבחון מידע של יפן", הגיעו למסקנה שכ 80% ממקרי המוות של נוסעים החגורים במושבים הקידמיים היו יכולים להמנע אם גם הנוסעים מאחור היו חוגרים.

 המחקר הקיף מידע על כ 103590 נוסעים במושבים קידמיים שנפגעו בהתנגשויות של רכב ברכב, חלקם נהגים וחלקם נוסעים מלפנים.

באותם מקרים שבהם הנוסעים מאחור לא היו חגורים, הסיכויים לההרג או להפצע קשה מלפנים הוכפלו ואף הושלשו, כשהסיכונים בתאונה חזיתית, היו אף הרבה יותר גבוהים!

 הרעיון הוא שהנוסע במושב הקידמי החשוף לפגיעה משני הכיוונים יהפוך ל"סנדוויץ'", מצב שבהחלט יכול לגרום לפגיעות קשות או מוות.

 המחקר הבריטי (הישן יותר) של "משרד הסביבה, תחבורה ואיזורים", מביא דוגמאות רבות לחומרת המצב:

בתאונה במהירות של כ 50 קמ"ש נוסע מאחור שלא חגור בחגורת בטיחות יזרק קדימה בעוצמה של כ 3.5 טון (מבוסס על משקל ממוצע של מבוגר), הנוסע ינוע בתוך הרכב אל עבר המושב הקידמי במהירות שבה הרכב התנגש (כ 50 קמ"ש).

נוסעים מאחור שלא חוגרים את חגורת הבטיחות, מכפילים את סיכויהם למות או להפצע קשה פי שלוש מהנוסעים מאחור החוגרים חגורת בטיחות.

פציעות חזה, צלעות שבורות, ירכיים שבורים, שיניים שבורות, פציעות פנים, שברים בגולגולת ופציעות בטן כמו קריעת טחול הם עיקר הפציעות הנפוצות בקרב הנוסעים מאחור שלא חוגרים חגורות בטיחות.

הערכת המחקר באנגליה היא שכ 40 נוסעים היושבים במושב הקידמי (כולל נהגים) נהרגים בכל שנה כתוצאה ישירה של נוסעים מאחור שלא חוגרים את חגורת הבטיחות.

מחקר של "מעבדות מחקר לתחבורה" באנגליה פירסם באפריל 1998, שרק 48% מתוך הנוסעים המבוגרים חוגרים חגורות בטיחות מאחור בהשוואה ל 92% שחוגרים מקדימה.

מספר האנשים שחייהם ניצלו בשנות המחקר עקב חגירת חגורות בטיחות מאחור הוא כ 140 אנשים בשנה, אי לכך אם כל הנוסעים מאחור היו חוגרים חגורות בטיחות לפחות כ 120 אנשים נוספים היו ניצלים ממוות בכל שנה. מספר האנשים שחייהם ניצלו עקב חגירת חגורות בטיחות מלפנים הוא לפחות כ 370 אנשים בשנה וכ 7000 ניצלו מפציעות קשות.

 רבותי, נגיחה באחורי הראש במהירות של כ 50 קמ"ש ובעוצמה של 3.5 טון תיגרום למוות כמעט וודאי ולכן חישבו פעמיים לפני שאתם מאפשרים לאדם לשבת מאחוריכם לא חגור.

חבל לאבד את החיים, שלכם או של חבריכם, בגלל "הרגל" או "אי נוחות", גם למי שישרוד, אחרי שהרג ב"נגיחה" את חברו שישב חגור מקדימה, לא יהיו חיים קלים.

לכן,מבט אחורה כדי לוודא שכולם חגורים לפני שמתחילים לנסוע, עשוי להציל את חייכם!

 במכוניות של היום המצוידות בכריות אויר, חגורות הבטיחות הם חלק בלתי נפרד ממערכת שלמה שנועדה כדי לצמצם ככול האפשר את הפגיעה בגוף האדם. בעט תאונה, תפקידה של חגורת הבטיחות היא להצמיד אותך למושב כדי שישמר מרחק בינך לבין מקור יציאת כרית האויר ובכך לאפשר למושב לתמוך בך כנגד עוצמת פתיחת הכרית.

פתיחת כרית אויר, כשאדם לא חגור מועף לעברה, עלולה לגרום לפציעות קשות ואף למוות.

 אז רבותי, אין יותר את התירוץ "אבל יש לי כריות אויר", כריות האויר הם רק חלק ממערכת הריסון ברכב וגם אם כרית האויר תיפעל היא לא תמנע פגיעה ללא חגורת הבטיחות ואף עלולה להפוך לגורם הפגיעה.